Baltijas ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju konference pulcēs profesionāļus Rīgā

Publicēšanas datums

24. maijs, 2023

Šī gada 8.- 9. jūnijā Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā norisināsies trešā Baltijas ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju konference, kurā pulcēsies profesionāļi, eksperti un politikas veidotāji.

Baltijas ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju konference ir sadarbība starp Igauniju, Latviju un Lietuvu, organizējot reģionālu nozares pasākumu, kas veicina starptautisku sadarbību ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju (ĢIT) jomā. ĢIT nozares popularizēšana, pieredzes apmaiņa, atbalsts zināšanu un inovāciju veicināšanai, attīstības virzienu iezīmēšana, nozares politikas jautājumu aktualizēšana ir tikai daļa no konferences mērķiem. Baltijas ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju konference ir atvērta ikvienam, kura profesionālā dzīve vai intereses ir saistītas ar ĢIT – studentiem, pētniekiem, uzņēmējiem, valsts organizāciju un pašvaldību pārstāvjiem.  Vienlaikus ar konferenci norisināsies “State of the Map Baltics” jeb SotM konference, kas veltīta OpenStreetMap tēmām. Sagaidāms, ka konferenci apmeklēs ap 300 apmeklētāju.

Latvijas ĢIS biedrības pārstāve un viena no konferences organizatorēm Elīna Jakubaņeca aicina ikvienu interesentu izmantot izdevību un pievienoties reģiona nozīmīgākajam nozares profesionāļu notikumam: “Pēdējā konference Latvijā tika aizvadīta pirms trim gadiem un tieši nedēļu iepriekš, pirms pasaulē sākās pārmaiņas. Šīs pārmaiņas nomainīja nākamie satricinājumi. Šo gadu laikā esam piedzīvojuši dažādas transformācijas, pieeju un uzskatu maiņas, esam bijuši spiesti uz lietām raudzīties citādi un lietas risināt citādi. Es ceru, ka konference būs lieliska iespēja iepazīt to, kā uz dažādajām izmaiņām un arī to radītajām iespējām reaģē ĢIT pasaule un kādus risinājumus tā spēj sniegt.”

Vairāk informācijas par konferenci, kā arī iespēja reģistrēties pieejama vietnē: https://balticgitconf.eu/.

Konferenci organizē Latvijas ĢIS biedrība sadarbībā ar Igaunijas Ģeoinformātikas biedrību un Lietuvas Kartogrāfijas biedrību.

Konferences partneri: Latvijas valsts meži, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, Tet, SAP Latvia, European Space Imaging, Azercosmos, Airbus, TomTom, Mērniecības datu centrs, LeverX, Latvia Tours.

Konferenci atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Live Riga.

Pasākuma laikā tiks fotografēts. Materiāli tiks izmantoti konferences publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:

Latvijas ĢIS biedrība

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.balticgitconf.eu
www.latgis.eu