Meet GIT diskusija "Latvijas koordinātu sistēmas modernizēšana - ko tas nozīmēs?"

Publicēšanas datums

11. augusts, 2022

Latvijas ĢIS biedrība sadarbībā ar Latvijas Mērnieku biedrību un un Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociāciju 2022. gada 25. augustā plkst. 16.00 aicina uz trešo tiešsaistes diskusiju “meetGIT”, kas būs veltīta LKS-92 koordinātu sistēmas modernizēšanai un tās praktiskajām ietekmēm.

Kā zināms, koordinātu sistēma ir matemātisks modelis, kas apaļu zemeslodi mēģina parādīt divās dimensijās. Latvijas ģeodēzisko koordinātu sistēma ir 1992. gada ģeodēzisko koordinātu sistēma (turpmāk - LKS-92). Kopš 2020. gada maija ekspertu darba grupa, kurā deleģēti pārstāvji no valsts pārvaldes institūcijām, zinātniskām organizācijām un nevalstiskā sektora, strādā pie jautājumiem, kas saistīti ar LKS-92 modernizāciju un pāreju uz LKS-20. Līdz šim ekspertu grupa apstiprinājusi Latvijas koordinātu sistēmas definīciju, sasaisti ar starptautiskajām Zemes atskaites sistēmām un pārrēķina parametriem no pašlaik lietotās LKS-92.

Kas vēl bez matemātiskiem parametriem un pārrēķiniem mainīsies, pārejot uz jaunu koordinātu sistēmu? Kā šādas izmaiņas ietekmēs dažādu organizāciju pārziņā un lietojumā esošas ģeotelpisko datu kopas? Kādas izmaiņas veicamas informācijas sistēmu, datu bāžu, publisko servisu un lietotņu pārveidošanai? Kā un cik ilgā laikā būtu jānotiek pārejai uz jauno koordinātu sistēmu?

Uz diskusiju aicināti visu to nozaru pārstāvji, eksperti, lietpratēji un interesenti, kuru ikdiena saistīta ar ģeotelpisko datu sagatavošanu, apstrādi, uzturēšanu, kā arī izmantošanu dažāda veida informācijas tehnoloģiju risinājumos. Dalība bezmaksas, tomēr aicinām visus interesentus pieteikties, aizpildot formu, kuras saite atrodama https://www.latgis.eu/meet-git. Pasākumam tuvojoties, saņemsiet MS Teams platformas tiešsaistes diskusijas pieejas saiti.

Diskusijas dalībnieki – eksperti - tiks atklāti tuvākajā laikā, sekojiet aktualitātēm ĢIS biedrības Facebook kontā, Twitter, pasākuma lapā un mājaslapas "meetGIT" sadaļā!

“meetGIT” ir diskusija par ģeotelpiskās informācijas tehnoloģijām un ar tām saistītām tēmām, jomas profesionāļu un interesentu tikšanās, kuras mērķis ir veicināt kopienas un sabiedrības izpratni par tās izaicinājumiem un attīstības virzieniem.

Pieteikšanās dalībai: https://forms.gle/R4MVPAFNyTnSzRUZ7