ĢIS dienai 2020 veltīts seminārs-diskusija

Publicēšanas datums

15. novembris, 2020

Atzīmējot ĢIS dienu 2020, kas šogad iekrīt Latvijas valsts svētkos, RTU Ģeomātikas katedra veido šai dienai vētītu semināru-diskusiju, paredzēts 20. novembrī no plkst. 10.00. Pasākums būs vairāk veltīts studentiem un tā mērķis būs informēt klausītājus par ĢIS attīstību Latvijā un ĢIS apgūšanas nepieciešamību ģeomātikas nozares speciālistiem.

Seminārs-diskusija būs dalīts trīs daļās. Pirmās divas daļas būs veltītas semināram, kur pirmā būs ĢIS attīstība akadēmiskajā vidē (universitāšu pārstāvji) un otrā būs ĢIS attīstība praktiskajā vidē (nozares pārstāvji). Pēc semināra būs trešā daļa jeb diskusija, kurā diskutēs par ģeomātikas nozares speciālistu nepieciešamību apgūt ĢIS un attīstīties šajā virzienā. Lai realizētu šo ideju aicinām Jūs piedalīties sniedzot savu ziņojumu. Prezentācijas garums līdz 10 min., kurās priecāsimies dzirdēt stāstu par ĢIS attīstību jūsu iestādē/uzņēmumā. Lai semināra sadaļa būtu pēc iespējas strukturizētākā un mēs iekļautos laikā esam izvirzījusi trīs prezentācijā iekļaujamos punktus (ierosinām pie katra pieturas punkta izvirzīt lielāko izaicinājumu vai sasniegto/sasniedzamo projektu): 

  • Kad un kā uzsākās darbs ar ĢIS; 
  • Kā ĢIS ir “audzis” jeb esošā situācija; 
  • Kāds ir nākotnes redzējums.  

Šobrīd domājam, ka pēc iespējām viss varētu norisināties attālināti, bet vēl prātojam par labāko diskusijas realizāciju. Par to gan informēsim pēc dalībnieku apstiprinājuma. Atbildi par dalību lūgums sūtīt uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 9. novembrim, ja atbilde tiek sniegta no cita e-pasta, tad lūgums norādīt prezentētāju un kontaktus. (Ja nolemjat nepiedalīties, tad lūgums informēt arī par to.)