Rīgā pulcēsies ģeotelpiskās informācijas profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm

Publicēšanas datums

4. decembris, 2018

Šo piektdien, 7. decembrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centrā norisināsies Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju (ĢIT) konference 2018, kurā pulcēsies profesionāļi, eksperti un politikas veidotāji no Latvijas un ārvalstīm, lai diskutētu par inovācijām ĢIT jomā un attālajā izpētē, Latvijas lomu tajā un nākotnes attīstības iespējām.

Līdz ar satelītu, mākslīgā intelekta, atvērto datu un citu jauno tehnoloģiju uzplaukumu, ģeotelpiskā informācija kļuvusi par vērtīgu instrumentu tautsaimniecības, mobilitātes  un citu jomu uzlabošanā. Tomēr joprojām kā Latvijā, tā citās valstīs tās potenciāls nav pietiekami izmantots. Viens no Pasaulē veiksmīgākajiem ĢIT piemēriem ir Google karšu pakalpojums. Tas ne tikai ievērojami uzlabojis katastrofu uzraudzību, vides un mobilitātes plānošanu, bet arī uz visiem laikiem izmainījis Pasaules iedzīvotāju paradumus. Latvijas ĢIT konferencē būs iespēja mācīties no labākajiem. To atklās Google korporācijas ģeotelpisko risinājumu tehnologa Eda Pārsonsa pieredzes stāsts.

Kā norāda Latvijas ĢIS biedrības valdes loceklis un konferences organizators Māris Kuzmins, “Konference ir nozares vērienīgākais pasākums. Tajā vienkopus varam sastapt domubiedrus, kompetentākos Latvijas ĢIT izstrādātājus, iepazīties ar to jaunumiem un dzirdēt aktuālas prezentācijas no ārvalstu visiem.”

Konferences organizatori uzsver, ka tās mērķis ir veidot vienotu izpratni par ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju jomu Latvijā, tās izaicinājumiem un attīstības virzieniem, kā arī veicināt jaunas, inovatīvas idejas un sadarbības projektus. Visas dienas garumā uzstāsies vairāk nekā 25 runātāji no Lielbritānijas, Norvēģijas, Igaunijas, Lietuvas, Austrijas, Polijas, Latvijas u.c. valstīm, kas iepazīstinās ar inovācijām nozarē, starpdisciplināriem projektiem, attālās izpētes tehnoloģijām, ģeotelpisko datu atvēršanu un daudzām citām aktuālām tēmām. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties 4 interaktīvās darbnīcās,  apmainīties ar idejām un viedokļiem.

Plašāka informācija par konferenci pieejama vietnē: https://www.latgis.eu/konference.

Konferenci organizē Latvijas ĢIT un attālās izpētes profesionāļi - Latvijas ĢIS biedrība, Vides risinājumu institūts, SIA “Autentica”, SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Mikrokods”, SIA “HERE Technologies”, SIA “Mērniecības datu centrs”. Konferenci atbalsta Latvijas Universitāte, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija, LMT Straume un EUROGI (European Umbrella Organisation for Geographic Information (Eiropas ģeogrāfiskās informācijas jumta organizācija)).

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Materiāli tiks izmantoti konferences publicitātes vajadzībām.

. Attēls: EKA; attēla apstrāde: Vides risinājumu institūts.