Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju konference 7. decembrī

Publicēšanas datums

17. jūnijs, 2018

Latvijas ĢIS biedrība sadarbībā ar partneriem šī gada 7. decembrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā rīko Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju konferenci. Konferences mērķis ir veidot vienotu izpratni par ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju jomu Latvijā, tās izaicinājumiem un attīstības virzieniem.

Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju konference tiek rīkota jau otro gadu. 2017. gadā konferencē divās sesijās uzstājās 23 Latvijas un ārvalstu prezentētāji, tā pulcēja gandrīz 300 ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju nozares interesentu un profesionāļu. Tik plaša un visu nozari aptveroša konference Latvijā līdz šim nebija notikusi un organizatori saņēma pozitīvas atsauksmes no dalībniekiem, ka tā ir ļāvusi ne tikai uzzināt par aktualitātēm nozarē no prezentētājiem, bet arī satikties ar kolēģiem un sadarbības partneriem neoficiālā gaisotnē un apmainīties ar noderīgu informāciju.

Pirmajā gadā prezentācijas galvenokārt aptvēra plašas tēmas un ieskicēja kopējās nozares tendences Latvijā – ģeotelpisko datu pieejamības un izmantošanas jautājumus, starptautiskus un starpnozaru projektus, kā arī sabiedrības un speciālistu izglītošanas iespējas un nozīmi nozares attīstībā. Šogad plānots, ka konference sniegs plašāku ieskatu pasaules tendencēs un inovācijās ģeotelpisko tehnoloģiju nozarē, kā lielāka uzmanība tiks vērsta uz dažādu nozares izstrādātāju projektiem un risinājumiem.

Paredzēts, ka 2018. gada konferencē būs plašāk pārstāvēti ārvalstu prezentētāji un klausītāji, dalību jau ir apstiprinājis Google korporācijas ģeotelpisko risinājumu tehnologs Ed Parsons. Šogad organizatori arī plāno palielināt konferences apmeklētāju skaita ierobežojumu līdz 400 dalībniekiem.

Informācija par konferenci pieejama mājaslapas sadaļā Konference, tuvākajā laikā tā tiks papildināta ar informāciju par tēmām un prezentētājiem