Aizvadīts nozīmīgākais ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju nozares notikums

Publicēšanas datums

22. marts, 2020

Aizvadīts nozīmīgākais ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju nozares notikums – Baltijas Ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju konference

Piektdien, 6. martā, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra Zinātņu mājā norisinājās pirmā Baltijas Ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju (ĢIT) konference, kas pulcēja vairāk nekā 500 nozares profesionāļu un interesentu.

Visas dienas garumā uz četrām skatuvēm vairāk nekā 40 runātāju no Baltijas valstīm Eiropas un ASV dalījās  pieredzē un zināšanās par tēmām, kas saistītas ar ģeotelpisko datu aktualitātēm, ģeogrāfiskās informācijas sistēmu izstrādi uzņēmumiem, karšu lietotnēm, satelītattēlu izmantošanu, koprades digitālo karšu platformām, 5G mobilo tīklu, pilsētplānošanu, iekštelpu kartēšanu un daudzām citām tēmām, kam visām ir vienojošais elements – informācija par atrašanās vietu.

OpenStreetMap (OSM) Direktoru padomes priekšsēdētājs Alans Mastards, atklājot konferenci, uzsvēra, ka nevēlas vairs apmaldīties” jeb akcentēja precīzas un kvalitatīvas ģeotelpiskās informācijas nozīmi mūsu ikdienas dzīvē un biznesa procesos. Konferences tēmās plaši tika akcentēta precīzu ģeotelpisko datu un ģeogrāfisko informācijas sistēmu nozīme un plašās iespējas tieši biznesa atbalsta sistēmās un risinājumos, kā arī vizualizēti labās prakses piemēri e-komercijā, loģistikā, enerģētikā, pētniecībā un citās jomās. Lai arī  tādi termini kā “ģeotelpiskie dati” un “ģeogrāfiskās informācijas sistēmas” var šķist sveši, tomēr ar ģeotelpisko informāciju un tehnoloģijām un to radītajiem risinājumiem ikdienā ikviens saskaras to pat nenojaušot – ievadot maršrutu mobilajā lietotnē, saņemot internetā reklāmu par atlaidēm tuvākajā lielveikalā, meklējot tuvākā benzīntanka atrašanās vietu. Šos risinājumus pārstāv uzņēmumi un organizācijas, kas ģeotelpisko informāciju un tehnoloģijas izmanto savas un savu klientu darbības efektivitātes uzlabošanai. Kā savā prezentācijā uzsvēra SIA “Latvijas Mobilais Telefons” viceprezidents Ingmārs Pūķis, viens no pārmaiņu nesējiem nozarē būs 5G tīkls, kas nodrošinās pilnīgi jauna līmeņa datu pārraidi un sniegs iespēju attīstīt ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju risinājumus, kas saistīti ar attālo izpēti (droni), mākslīgo intelektu, lietu internetu (IoT). Konferences laikā visas dienas garumā ikviens tās apmeklētājs varēja gūt apstiprinājumu tam, ka ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju pielietojumam vienīgā robeža ir iztēle.

bgitc 3

OSM Direktoru padomes priekšsēdētājs Alans Mastards. Foto: Ginta Zīverte

bgitc 2

SIA “Latvijas Mobilais Telefons” viceprezidents Ingmārs Pūķis. Foto: Ginta Zīverte

Šādā formātā Baltijas Ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju konference norisinājās pirmo gadu. Iepriekšējos gados tā bija pazīstama kā Latvijas Ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju konference, kas trīs gadu laikā izaugusi par nozīmīgāko nozares profesionāļu saietu ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Konferenci organizē organizācijas no visām Baltijas valstīm - Latvijas ĢIS biedrība, Igaunijas Ģeoinformātikas biedrība, Lietuvas Kartogrāfijas biedrība, kā arī State of the Map (SOTM).

bgitc 1

Foto: Ginta Zīverte

Konferenci atbalsta: Zelta partneri – SIA “Autentica”, CGI, SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, SIA “Mikrokods”, SIA “QlikTech International”, SIA “Topodati”, Tartu Universitāte; Sudraba partneri - SIA “European Space Imaging”, HERE Technologies, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija; Bronzas partneris SIA “Visma” un Ceļojumu partneris – SIA “Latvia Tours”.

Papildus informācija par konferenci pieejama vietnē: https://www.balticgitconf.eu/

Vairāk attēlu no konferences iespējams apskatīt Baltijas Ģeotelpiskās Informācijas Tehnoloģiju konference Facebookfoto